Harmadik alkalommal szervezi meg hétvégén a Háromszéki Pszichoaktív műhelyt a Kónya Ádám Városi Művelődési Ház Selye János Pszichoklubja.
A november 22-én, szombaton kerülnek sorra az ALERT címszó alatt megtartott előadások, délelőtt a Kónya Ádám Városi Művelődési Ház, este pedig az unitárius templom ad otthont a rendezvénynek. Szombaton délelőtt tíz órától a sepsiszentgyörgyi Pásztor Boglárka és Varga- Berde Ágnes klinikai szakpszichológusok Elvarázsolt figurák címmel, 12 órától pedig a csíkszeredai Borota Gábor pszichológus Játszmák nélkül, amikor a Banya és a Tuskó nincsenek otthon címmel tartja meg előadását. Erre a két előadásra a belépés ingyenes. Szombaton 18 órától Online gyerekek, offline felnőttek – és még nárcisztikusak is vagyunk címmel tartja meg előadását Tari Annamária, a budapesti ismert pszichoterapeuta. Ez esetben a belépő ára 20 lej.
"Az idei témánk az alert, szeretnénk felhívni a figyelmet a mindennapi buktatókra, többek között a nárcizmusra is, amely köztudottan énvédő mechanizmus, az én-ideál alappillére. Tartalmas, érdekfeszítő előadásokra számíthat a nagyközönség úgy délelőtt, mint este. Tari Annamária munkásságával tizennégy évesen találkoztam, utólag pedig kiderült, hogy egy cél vezet mindkettőnket, éspedig, hogy a pszichológia minél szélesebb körben ismert legyen " – tájékoztatott Dulányi Szidónia szervező, a Selye János Pszichoklub vezetője.
Tari Annamária első diplomáját gyógypedagógusként szerezte, majd az ELTE pszichológia szakán végzett. Klinikai szakpszichológusi és pszichoterapeuta szakvizsgát tett. Fiatalkori álmát váltotta valóra akkor, amikor pszichológusként kezdett dolgozni, és szakterületének a pszichoanalízist választotta. A nagyközönség először az MTV Repeta című magazinműsorában ismerhette meg mint tanácsadót. Majd a közszolgálati televízióknak, a VIVA zenecsatornának, az RTL-nek és a Magyar Rádiónak köszönhetően nevét határon túl is sokan megismerhették. Első könyve 2003-ban jelent meg Intim szféra címmel, melyben a 17–25 éves korosztály problematikájával foglalkozik, 2010-ben jelent meg az Y generációról szóló könyve, egy év múlva, 2011-ben írta meg a Z generáció című kötetét, mely az Információs Korban élő kiskamaszok/kamaszok magatartásváltozásaival és a felnőtt társadalom működésével foglalkozik. 2013-ban jelent meg a Ki a fontos Én vagy Én című kötete, ez a magánéletünkben is mélyülő társadalmi nárcizmust elemzi.
<< vissza